Nasze salony

Biżuteria na dzień mamy

Dzień mamy to specjalny czas w roku, gdy szczególnie pragniemy okazać uczucia naszym rodzicielkom. Istnieje wiele pomysłów na to, jak można go spędzić i jaki prezent wybrać. Z całą pewnością najlepszy pomysł to poświęcenie czasu mamie – wspólny spacer, deser w kawiarni czy wypad do kina. Można postawić także na symboliczny upominek. W tej kwestii zdecydowanie prym wiedzie biżuteria na dzień mamy – równie piękna co kwiaty, jednak znacznie od nich trwalsza.

Biżuteria, czyli idealny prezent na dzień mamy

Biżuteria na dzień mamy to prezent, który cieszy nie tylko tego jednego dnia, ale również przez kolejne lata. Poprzez dobór biżuterii możesz pokazać, jak wiele wiesz na temat swojej mamy i jej upodobań estetycznych. Wiele mam rzadko kupuje biżuterię same dla siebie. Chętnie nosi natomiast biżuterię od swoich dzieci – i to na co dzień. Prawdopodobnie dlatego, że błyskotki od bliskich każdego dnia mogą wywoływać uśmiech na twarzy i wprawiać w dobry nastrój. Jeśli chcesz, by biżuteria dla mamy miała jeszcze bardziej osobisty charakter, zleć jej grawerowanie w salonie jubilerskim. Rodzeństwo, które rozważa różne pomysły na prezent dla mamy, może postawić na grawerowaną biżuterię ze swoimi imionami.

Jaka biżuteria dla mamy?

Idealna biżuteria dla mamy to taka, która odpowiada jej gustowi i preferencjom. Zwróć uwagę na to, jaką biżuterię mama nosi na co dzień. Być może szczególnie lubi kolczyki albo bransoletki? Biżuterię warto również dopasować do urody. Przed zakupem należy przykładowo dowiedzieć się, jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy. Dzięki temu mogą stanowić jej jak najpiękniejszą oprawę. Ponadto postaw na jakość biżuterii. Ważna jest choćby próba złota, która świadczy o zawartości szlachetnego kruszcu i przekłada się na estetykę oraz trwałość błyskotek.

A może mama wcale nie nosi biżuterii? To również cenna informacja – wówczas warto wybrać bardziej minimalistyczną, praktyczną biżuterię, która zachęca do noszenia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by biżuteria dla mamy nadawała się na wyjątkowe okazje. Elegancka biżuteria z rubinem z pewnością zrobi wrażenie na Twojej rodzicielce. Głęboka czerwień kamienia szlachetnego to symbol miłości – także tej pomiędzy dzieckiem a matką.

Bransoletka dla mamy

Chętnie wybierana biżuteria na dzień mamy to bransoletki. Mogą być noszone na co dzień i oglądane przez mamę w wolnych chwilach. Pięknie zdobią nadgarstek, przypominając o dzieciach. Możesz dopasować bransoletkę do biżuterii, jaką Twoja mama ma już w swojej kolekcji. Jeśli preferuje złoto, bransoletka dla mamy z tego samego kruszcu z pewnością będzie łatwiejsza do komponowania z kolczykami czy naszyjnikiem.

Naszyjnik dla mamy

Ciekawy pomysł na prezent stanowi również naszyjnik dla mamy. W tym przypadku masz dużą swobodę wyboru ze względu na różnorodne zawieszki. Klasyczne serduszko lub kwiatek to symbole, które wiele osób wybiera na dzień mamy. Możesz postawić także na efektownie oprawiony kamień szlachetny: rubin, szafir, topaz czy kamień księżycowy.

Przeczytaj również:

  1. Jak wybrać odpowiedni rozmiar pierścionka?
  2. Charakterystyka kamieni: Topaz
Powrót
Korzystamy z plików cookies. W każdej chwili możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w naszej Polityce prywatności.