Nasze salony
Dobór kolczyków do kształtu twarzy

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Dobór kolczyków, w których czujemy się dobrze, stanowi kwestię indywidualną. Jednak osoby niezdecydowane co do konkretnego rodzaju biżuterii mogą skorzystać także z uniwersalnych zasad dopasowywania kolczyków. Najpopularniejsza metoda analizuje kształty twarzy, dla których kolczyki stanowią piękną oprawę. Za ich pomocą można podkreślić atuty swojej urody.

Twarz owalna – kolczyki do owalnego kształtu twarzy

W kwestii takiej jak kolczyki a kształt twarzy owalna buzia o harmonijnych rysach pozostawia największą dowolność w doborze biżuterii. Jeśli jednak twarz wydaje się pociągła, lepiej unikać długich, wiszących kolczyków. Znacznie lepiej zaprezentują się takie, które optycznie skrócą podbródek, na przykład koła o większej średnicy. Dla pań, które interesują kolczyki koła białe złoto zdobione brylantami stanowią wyjątkowo ekskluzywną propozycję.

Twarz trójkątna – kolczyki do trójkątnego kształtu twarzy

Wyraziste rysy twarzy o mocno zaznaczonych kościach policzkowych i wąskim podbródku dobrze komponują się z subtelną oprawą biżuterii. Z tego powodu do twarzy trójkątnej proponujemy klasyczne, złote kolczyki. Mogą być to na przykład minimalistyczne sztyfty z subtelnym akcentem w postaci kamieni szlachetnych.

Twarz okrągła – kolczyki do okrągłego kształtu twarzy

W towarzystwie okrągłej buzi dobrze prezentują się wiszące kolczyki, które optycznie wydłużają i wysmuklają twarz. Warto zatem wybrać do okrągłej twarzy smukłe kolczyki złote wiszące. Mogą sięgać do linii żuchwy, a nawet niżej. Na wielkie wyjścia szczególnie pięknie wyglądać będą kolczyki z rubinami i cytrynami.

Twarz kwadratowa – kolczyki do kwadratowego kształtu twarzy

Osoby, które posiadają twarz o kwadratowym kształcie, często zastanawiają się, jak dobrać kolczyki, które będą dobrze wyglądać z mocno zarysowaną linią żuchwy. Rozwiązanie jest jednak wyjątkowo proste i opiera się na zasadzie kontrastu. Do ostrych rysów twarzy pasują kolczyki o opływowym kształcie. Mogą być to na przykład subtelne łezki albo okrągłe kolczyki na sztyfty.

Inni czytali również: 

  1. Jak czyścić biżuterię?
  2. Próby złota – 333, 585, czy 750
Powrót
Korzystamy z plików cookies. W każdej chwili możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w naszej Polityce prywatności.