Nasze salony
jak dobrać rozmiar pierścionka

Jak wybrać odpowiedni rozmiar pierścionka?

Wybierając pierścionek na prezent dla bliskiej osoby, pragniemy, żeby biżuteria od razu mogła być noszona. Bardzo ważny jest zatem odpowiednio dobrany rozmiar pierścionka, dzięki któremu jego zakładanie nie sprawi problemu i nie będzie obaw o zsunięcie się biżuterii podczas noszenia. Jednak jak dobrać rozmiar pierścionka, niekoniecznie informując ukochaną osobę o planowanym prezencie?

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Salony jubilerskie stosują różne rozmiary pierścionków: europejskie, brytyjskie oraz amerykańskie. Najczęściej spotykany standard europejski obejmuje szeroki zakres rozmiarów: od 5 do 34, czyli o średnicy od 14 do 23,6 mm. W kwestii takiej jak obwód palca a rozmiar pierścionka można posłużyć się także indywidualnymi wrażeniami podczas przymierzania. Idealnie dopasowany pierścionek powinien stawiać niewielki opór na kostce palca, jednak po przesunięciu do nasady nie może uciskać palca. Dzięki temu można mieć pewność, że jego zakładanie i zdejmowanie nie sprawi trudności, a jednocześnie biżuteria nie będzie narażona na zgubienie.

Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego – obwód palca a rozmiar pierścionka

Niemożliwość założenia pierścionka podczas oświadczyn to jedna z najbardziej krępujących sytuacji. Podobnie niezręcznie może poczuć się ukochana, gdy okaże się, że jej pierścionek zaręczynowy jest o wiele za duży. Pierścionek zaręczynowy jest noszony na co dzień, dlatego jego komfort użytkowania jest szczególnie ważny. Stanowi poniekąd także świadectwo, jak dobrze znasz swoją partnerkę – od indywidualnych upodobań estetycznych po obwód palca serdecznego. Zatem jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego? Ten rodzaj biżuterii obowiązują takie same tabele rozmiarów co inne pierścionki i obrączki. Najłatwiejszy sposób na to, jak zmierzyć rozmiar pierścionka, stanowi udanie się z partnerką do salonu jubilerskiego i przymierzanie poszczególnych pierścionków z tabeli rozmiarów. Jeśli jednak biżuteria ma stanowić niespodziankę, można spróbować zmierzyć szerokość palca bliskiej osoby podczas snu i na tej podstawie dopasować pierścionek.

Inni czytali również: 

  1. Diament a brylant – czym się różni?
  2. Charakterystyka diamentów.
Powrót
Korzystamy z plików cookies. W każdej chwili możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w naszej Polityce prywatności.