Nasze salony

Jaki łańcuszek dla dziecka wybrać?

W kwestii biżuterii dla dzieci łańcuszki stanowią jedne z najchętniej wybieranych prezentów. Decyduje o tym ich uniwersalność i ponadczasowość. Wykonany z wysokiej jakości materiałów łańcuszek dla dziecka to wartościowych prezent na pokolenia, który szybko przeistacza się w cenną pamiątkę.

Jaką długość łańcuszka dla dziecka wybrać?

Żeby łańcuszek był bezpieczny i wygodny do noszenia przez dzieci, niezbędny jest dobór biżuterii o właściwej długości. Dla osób, które planują kupić łańcuszek dla dziecka jaka długość jest odpowiednia stanowi kwestię indywidualną. Na ogół wybiera się łańcuszek srebrny dla dziecka o długości od 40 do 45 cm. Najlepiej jednak dopasować długość łańcuszka w salonie jubilerskim. Wówczas można mieć pewność, że długość łańcuszka odpowiada obwodowi szyi dziecka.

Sploty łańcuszków srebrnych lub złotych – jak wybrać ten odpowiedni?

Istnieje bardzo dużo splotów łańcuszków do wyboru, jednak w przypadku biżuterii dziecięcej na ogół lepiej wybierać te, które są mniej masywne. Na nieco grubszy splot można postawić w przypadku chłopców, natomiast dla dziewczynek lepiej sprawdzą się łańcuszki o drobnych ogniwach. Do wyboru pozostają między innymi najpopularniejsze sploty łańcuszków, takie jak:

  • ankier – klasyczny splot z podłużnych oczek,
  • żmijka – cienki, gładki i błyszczący łańcuszek,
  • kuleczki – łańcuszek o ogniwach bez oczek,
  • warkocz – gęsty, elegancki splot,
  • pancerka – masywny, klasyczny splot odpowiedni dla chłopców.

Srebrny lub złoty łańcuszek z zawieszką czy bez

Wiele osób wybiera na prezent dla dzieci łańcuszek z zawieszką. Najczęściej jest to złoty lub srebrny łańcuszek z krzyżykiem lub medalikiem. Warto mieć jednak na uwadze, że łańcuszek dla dziecka może prezentować się efektownie także bez dodatku zawieszki. Wówczas staje się bardziej uniwersalny w zastosowaniu. Wystarczy wybrać model biżuterii o gęstszym, ozdobnym splocie i zawieszka wcale nie jest do niego wymagana. Wówczas same ogniwa łańcuszka stanowią wystarczającą ozdobę, efektownie mieniąc się w świetle.

Inni czytali również: 

  1. https://jubilerlyko.pl/bizuteria-na-walentynki/
  2. https://jubilerlyko.pl/ksztalt-twarzy-i-kolczyki/

Powrót
Korzystamy z plików cookies. W każdej chwili możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w naszej Polityce prywatności.