Dla każdej pary zaręczyny to jeden z najbardziej romantycznych momentów w życiu. Zanim jednak nastąpi deklaracja uczuć, większość mężczyzn decyduje się na wybór pierścionka. To tradycyjny element zaręczyn, który do dziś jest chętnie kultywowany. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy, by zachwycił ukochaną?
Tak naprawdę każdy pierścionek może być zaręczynowym – wszystko zależy od gustu i indywidualnych upodobań estetycznych. W ofercie sklepów jubilerskich są jednak takie pierścionki, które mają jednoznaczną wymowę. Najczęściej wybierany na zaręczyny pierścionek to tak zwany soliter. Marka Tiffany & Co opracowała jego projekt już w 1886 roku i do dziś zachwyca on swoim romantycznym sznytem. Klasyczny soliter ma złotą obrączkę, na której górce osadzony jest diament o szlifie brylantowym. Przytrzymuje go sześć metalowych łapek. W ten sposób wyeksponowany kamień odbija możliwie jak najwięcej światła, zyskując wyjątkowo piękną prezencję.
Istnieje kilka kwestii, które z całą pewnością warto wziąć pod uwagę w trakcie wyboru pierścionka zaręczynowego. To przede wszystkim:
W głównej mierze to od nich zależy, jaki pierścionek na zaręczyny jest możliwy do zakupu. Zawsze warto postawić na trwałe oraz szlachetne materiały, dlatego wiele osób wybiera złoto i diamenty. Tradycjonalistki preferują złote złoto, natomiast warto rozważyć także kruszec o białej oraz różowej barwie, który przypadnie do gustu na przykład paniom o jasnej i chłodnej karnacji. Z całą pewnością pierścionek zaręczynowy powinien pochodzić z zaufanego źródła. Dzięki temu można mieć pewność, że materiały w nim użyte są autentyczne, a biżuteria będzie niezmiennie zachwycać przez długie lata.
Tradycyjnie w Polsce pierścionki zaręczynowe nosi się na palcach serdecznych prawych dłoni. Z tego powodu podczas wyboru pierścionka zaręczynowego należy kierować się obwodem właśnie palca serdecznego. Po ślubie Panna Młoda może zastąpić pierścionek zaręczynowy obrączką, jednak w praktyce wiele kobiet przez długi czas nosi razem i obrączkę, i pierścionek.
Inni czytali również:
Powrót